Atrakcje w Trójmieście - Pensjonat Stara Karczma

Odpocznij w sercu gdańskiej Oliwy

 

Stara Karczma*** położona jest w sercu zabytkowej, gdańskiej dzielnicy - Oliwie.

 

Niewątpliwym atutem położenia jest łatwy dostęp do trójmiejskiej aglomeracji -  bliskość obwodnicy, 7 km do molo w Sopocie, 10 km do centrum Gdańska, 12 km do lotniska oraz bliskość centrów biznesowych, m.in. Olivia Bussines Centre. 

Lokalizacja

 

 

 

 

 

Ścieżki rowerowe

Trójmiasto ma bardzo dobrze rozwiniętą strukturę tras rowerowych. 

W pobliżu obiektu jest wiele możliwości rowerowych wycieczek dla pasjonatów dwóch kółek. Choćby z uwagi na to, że jesteśmy położeni na pograniczu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i Parku Oliwskiego.

Ścieżki rowerowe

Piętro widokowe w Olivia Star

1,5 km - piechotą 20 min od Stara Karczma*** znajdziecie taras widokowy na 32 pietrze Olivia Star. 

 

Z tej przestrzeni można podziwiać prawie całe Trójmiasto. Widok jest niezapomniany. A widać m.in nasz obiekt, Park Oliwski, Port Gdański czy Katedrę Oliwską. 

Piętro widokowe w Olivia Star

Tuż za rogiem

Park Oliwski

Zwany też Ogrodem Opackim. Jego historia wiąże się z zakonem cystersów, który na początku XII wieku zaczął osiedlać się na Oliwie. 

Cały Park ma ponad 11 ha ziemii i razem z Katerdą Oliwską stanowi zespół zabytków na skalę międzynarodową. Podzielony jest na część ogólnodostępną i botaniczną. Znajdziemy tu palmiarnię, ponad 2000 drzew, stawy, ogórd botaniczny czy grotę szeptów.

Park Oliwski jest jedną z najważniejszych atrakcji Gdańska dla mieszkańców i turystów, również ze względu na wydarzenia kulturalne. 

Godziny otwarcia:

  • od maja do września -  05:00 do 23:00
  • od października do kwietnia - 05:00 do 20:00
Park Oliwski

Historyczny

Gdańsk

Jesteśmy oddaleni około 7 km od Centrum Gdańska. Historyczną wędrówkę można rozpocząć przez Stare Miasto od Bramy Wyżynnej, przejść Długim Targiem i przywitać się z Neptunem, pospacerować wzdłuż Motławy przechodząc obok Żurawia, podziwiając Wyspę Spichrzów. Dalej można odwiedzić Westerplatte, poznać nowe oblicze Stoczni Gdańskiej i odwiedzić liczne muzea.

Gdańsk

Rozrywkowy

Sopot

Od centrum Sopotu dzielą nas zaledwie 4 km. To prawdziwa kraina relaksu, wypoczynku i rozrywki. Liczne restauracje, kawiarnie, dyskoteki i puby dostarczą odpowiednich wrażeń, by nie wracać do domu zbyt wcześnie.
Spacer słynnym, sopockim Monciakiem można zakończyć na najdłuższym w Europie molo, które mierzy aż 511,5 metra!

Odważnym polecamy zimowe morsowanie i relaks w saunie z widokiem na morze.

Sopot

Nowoczesna

Gdynia

Gdynia nie tylko inspiruje swoim dynamicznym rozwojem i biznesem, ale również zapewnia wiele turystycznych atrakcji. Miejska plaża z placem zabaw dla dzieci, nadmorski bulwar czy przystań jachtowa zachęcają do długich spacerów. Nieco dalej Redłowski klif i orłowskie molo dają poczucie prawdziwego wypoczynku w pięknym, naturalnym plenerze.

Gdynia

Skontaktuj się z nami!

Adres:

Stara Karczma***

80-324 Gdańsk

ul. Stary Rynek Oliwski 7

 

Recepcja | Rezerwacja noclegu:

+48/ 58 552 51 59

office@starakarczma.com.pl 

 

Współpraca | Media:

manager@starakarczma.com.pl